POHÁRY TOUHY

O příběhu...


Violina minulost je opředena tajemstvím. Její matka odmítá mluvit o rodině zemřelého otce. První střípky pravdy tak Viola odhalí až ve chvíli, kdy se jako dospělá ocitá na dramatické životní křižovatce. Východisko z těžké situace vidí v nečekané závěti svého dědečka, o jehož existenci neměla ponětí. Do klína jí spadly vzácné vinohrady, ale také polorozbořený vinný sklep. Třebaže o vinařském řemesle nic neví, rozhodne se Viola z ruin vybudovat nové vinařství a navázat na rodinnou tradici. Střetne se s řadou překážek a předsudků, nepřízní osudu i lidskou zákeřností. Zažívá žhavá erotická vzplanutí a poznává odvrácenou tvář lásky, ale také skutečné přátelství. Na scéně se však objevuje chladnokrevný násilník zaměřený na mladé ženy a Viola se ocitá v jeho hledáčku. Jako mrazivé poselství ze záhrobí se jí navíc začíná zjevovat duch zesnulého dědy s tajemnými vzkazy, které je potřeba rozluštit. Nad Violou se stahují  temné mraky a začíná jí hrozit smrtelné nebezpečí...

Ponořte se do napínavého příběhu plného emocí, dráždivé erotiky, tajemna i nečekaných zvratů...


© nakladatelství MaHa

www.nakladatelstvi-maha.cz            www.marketaharasimova.cz

...a malá ochutnávka...


Žluté světlo matně ozářilo zaoblené sudy. Pozlatilo i cihlové zdi - a především pak dalo vyniknout husté bílé kštici starého pána stojícího v uličce. Jednou rukou se opíral o vratkou bečku a nespouštěl z Violy vybledlé oči. Okolo úst mu pohrával jemný úsměv - přesně jak si to pamatovala od minulého zážitku. Zůstala stát, jako by na ni mířil revolverem, a obě ruce jí vylétly k ústům.

"Panebožeeee!" zaječela, ale jako by jí v tu ránu okolo hlavy omotali tlustou šálu - vůbec si nebyla jistá, zda z ní nějaký zvuk vyšel. Najednou se nedokázala vůbec pohnout, natož aby si sedla. Jen stála, lapala po dechu a třeštila oči před sebe. Přelud však nezmizel a vypadal sice skutečně, nikoli však trojrozměrně.

Teprve po delším čase dokázala promluvit. "To se mi... zdá... Já jsem... zešílela..." vykoktala cizím hlasem. Nebo mě postihla nějaká nemoc, napadlo ji pak. Musím trpět schizofrenií nebo mozkovým tumorem. Buďto mě čeká zbytek života v blázinci, anebo za pár měsíců umřu... pomyslela si ještě, načež přízrak promluvil.

"Violko..." Poté, co zazněl slabý, chraplavý hlas, se pod Violou konečně podlomila kolena. Opřela se o zeď a svezla se podél ní na zem.

"Bože... on i mluví..." hlesla chraplavě.

"Pomoz jim..."

Přitiskla zaťaté pěsti k očím a zatoužila mít čtyři ruce. Další pár by se hodil na to, aby si mohla zacpat i uši. "Ne, ne, ne, ne!" kroutila hlavou ze strany na stranu jako batole, které odmítá nenáviděné sousto.

"Měj oči otevřený... "

Tady by nepomohly ani ušní špunty - ten neznámý, a přece povědomý hlas snad musel hovořit kdesi uvnitř její lebky."  Jdi pryč! Slyšíš, jdi pryč!" vykřikla, co jí hlasivky stačily.

"Přišel jsem se jenom omluvit," řekl vtom kdosi za jejími zády.


Ze křtu Pohárů touhy...

KOUPIT KNIHU S PODPISEM AUTORKY ZA 299 KČ

plus poštovné a balné od 59 Kč   /   knihu seženete i v knihkupectvích a knižních e-shopech, viz v menu KDE KOUPIT

* Při výběru platby předem na účet Vám po objednání přijde e-mail s číslem účtu a variabilním symbolem.

Knihu Poháry touhy zakoupíte také v kamenných a internetových knihkupectvích sítě Knihcentrum a Kosmas.